środa, 18 lipca 2012

8,5 procent czyli Piątka na Piątek (edycja Środa)

 Kilka istotnych informacji dotyczących bloga. Jako, że z RPG na razie mam niewiele wspólnego i tymczasowo specjalnie nie będę się moim hobby zajmował, przebranżowię Rzut Krytyczny w twór bardziej ogólnogiercowniczy. Zresztą sami to widzicie - jakieś recenzje planszówki o piłce nożnej i inne tego typu odstępstwa. Być może wywalą mnie za to z blogrola i wyląduję w niebycie - czyli w sieci odbycie.

Dziś tak dla relaksu bardziej wrzucą kilka linków, takich Piątek na Piątek tyle, że w Środę.

Dark Eden - darkeden.pl - czyli storna poświęcona jednej z fajniejszych gier kolekcjonerskich. Gdybym widział kiedyś Neuroshimę CCG to właśnie na tej mechanice. Na stronie znajdziecie zarówno zasady jak i karty w kolorze oraz po naszemu, które można (łamiąc zdaje się prawa autorskie oraz prawa dobrego obyczaju) ściągnąć. Polecam zaznajomić się z tym popularnych niegdyś w Polsce tytułem, który choć nigdy nie przebił Kultu czy samogo nawet DoomTroopera zasięgiem, to z pewnością bił obie fajnymi zasadami (jeśli uważasz inaczej nazwij mnie debilem).

King of Zipangu (Oda Nobunaga) - http://www.youtube.com/watch?v=1U8utBCSTbo - serial historyczny produkcji japońskiej osadzony w czasach mocnego samurajskiego uderzenia zaczyna się w roku 1540, a kończy nie wiem kiedy bo jeszcze nie skończyłem oglądać. Macie tu wszystko to co lubicie: bitwy, miecze, intrygi a na dodatek po japońsku i z angielskimi napisami. Myślę, że warto zarzucić sobie kilka odcinków - tak dla klimatu. Poziom wykonania przyzwoity. Grasz w Honor i Krew? No tam 52 odcinki inspiracji, a jeszcze ci sporo w głowie zostanie wiedzy krzyżówkowej.

Planszóweczka - planszóweczka.pl - jeśli ktoś nie lubi wielkich sklepów internetowych, to polecam mniejszy i prowadzony przez świetnych ludzi i prawdziwych pasjonatów gier. Mieści się on zarówno w internecie jak i we Wrocławiu. Szczegóły na stronie.

Żywiczna policja - http://nstactics.com/?nst=newsy&news=61 - kolejna paczka figurek do jedynego (czy wam się to podoba, czy też nie) polskiego systemu figurkowego, który się sensownie sprzedaje. Warto się przyjrzeć, żeby zobaczyć w detalach zobaczyć jak wygląda Stalowa Policja w Neuroshimie - dla fanów RPG gratka, a dla reszty... no cóż... możecie sobie poszukać estereggsa na lewej stopie między nogami jednej z figurek - tej trzeciej.

8,5% w skali roku - http://www.meritumbank.pl/ - a tu dla was w miarę sensowna lokata - 8,5% w skali roku to dobra propozycja, tym bardziej, że jest przejrzysta, w bambuko was nie zrobią, czyli po 3 miesiącach od 1000 pln dostaniecie 21,5 złocisza minus 19% procent na podatek belki. To oczywiście kampania ściągająca klientów - ale warto wrzucić grosz jak nie masz co z nim zrobić przez 3 miesiące - a potem przenieść środki tam gdzie znów dadzą wam więcej. 

I uprzedzam ostatnio na portierni modne pytanie: Kto panu płaci? Odpowiadam więc: Producent maszyn do zbierania naci.

2 komentarze:

  1. Gdzie jest KRZYŻ?!?!?!?!18 lipca 2012 07:27

    Żydy i masony mu płaco! Takiego upadku sponsoringowego fandoom nie widział od czasów Borejasza V, apage!

    OdpowiedzUsuń