czwartek, 17 października 2013

Raport o stanie rynku RPG. Wydawnictwo ujawnia dane cząstkowe.

Wydawnictwo Evil Hat Productions, znane polskim graczom za sprawą gry Kiedy Rozum Śpi (w polsce nakładem Wydawniwctwa Portal) oraz głośnym ostatnio projekcie Fate Accelerated (też po polsku za free), opublikowało raport wyników finansowych za trzeci kwartał. Wyłania się z niego przede wszystkim sukces nowego modelu sprzedaży, na który wielkie firmy raczej się szybko nie odważą - Pay What You Want.

Ile fani mechaniki Fate skłonni byli zapłacić za coś, mogą dostać za darmo? Odpowiedź brzmi dość zaskakująco: w ciągu zaledwie kilku miesięcy, za te trzy produkty, ludzie zapłacili nam ponad 9.000 dolarów za pliki PDF, które i tak mogli ściągnąć sobie bez opłat.
Zachęcam aby zajrzeć do raportu i wyciągnąć własne wnioski. Ze względu na przegraną walkę z tabelkami - za co czytelników przepraszam, nie zamieszczę jak zamierzałem wyjątków z raportu. Łatwo jest je samemu sobie przeanalizować.

Ponieważ branża gier fabularnych, to w zasadzie partyzantka i walka o każdego centa, warto się przyglądać rozwojowi odważnych metod zdobywania funduszy na działalność, czy szerzej po prostu prowadzenia biznesu.

W tekście pojawia się też odnośnik do interesującego artykułu, który skupia się bardziej na technikach korzystania z Pay What You Want oraz motywacji, która za tym stoi - choć niestety brakuje liczb.

2 komentarze:

  1. Jeden taki to by Ci wyROLował z głowy głupie pomysły...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale on robił coś zupełnie innego. Najpierw Pay What I Want (PWIW), a potem Don't Pay Me, Better Pay Bauer for What You Can Get For Free :) DPMBPBFWYCGFF :)

    OdpowiedzUsuń